Leczenie miażdzycy

Chelatacja - nowa metoda leczenia miażdzycy


Metoda nieoperacyjnego leczenia miażdżycy poprzez rozpuszczenie blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych i usuwanie wolnych rodników z organizmu. Zalecana osobom z problemami krążeniowymi: po zawale serca, po udarze lub w stanie zagrożenia udarem mózgu, z niedokrwieniem kończyn. Przywraca sprawność biologiczną. Stosowana w USA od kilkudziesięciu lat.

Skuteczne leczenie wymaga przeprowadzenia minimum 20 wlewów kroplowych (kroplówek) z ETDA (syntetyczny aminokwas).EDTA znany jest co najmniej od 50 lat i stosowany w leczeniu zatruć metalami ciężkimi: ołowiem i rtęcią. Jest to substancja bardzo aktywna biologicznie i chemicznie, działa natychmiast, wchodzi w reakcję z cząsteczkami metali pochłaniając je i stając się nieaktywną. Każdy wlew trwa od 2 do 4 godzin. W odróżnieniu od operacji „by-passów” i angioplastyki, których zadaniem jest ominięcie najbardziej zatkanej tętnicy na odcinku kilku centymetrów, chelatacja udrażnia cały układ krążenia. Leczenie miażdżycy trwa od 2 do 4 miesięcy (średnio ok.3o kroplówek). Nawet w zaawansowanej miażdżycy chelatacja zapewnia wieloletnią poprawę stanu naczyń krwionośnych i usuwa wolne rodniki, które mają degenerujący wpływ na organizm człowieka. Długość okresu poprawy (kilka lat lub nawet całe życie) zależy od prowadzonego sposobu życia: odpowiedniego odżywiania (unikania produktów pochodzenia zwierzecego), regularnej aktywności ruchowej, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Chelatacja działa dwukierunkowo. Po pierwsze, udrażnia naczynia krwionośne usuwając złogi lipidowo-cholesterolowe (więcej na ten temat w zakładce cholesterol i na stronie: www.cholesterol.pl). Uwapnione złogi, których proces narastania rozwija się latami, hamują przepływ krwi, a przez to ograniczają dostępność tlenu i substancji odżywczych komórkom i tkankom. Po drugie, usuwa z organizmu toksyczne jony i cząsteczki metali ciężkich, które organizm człowieka pobiera z zatrutego powietrza, wody i pożywienia .Jony i cząsteczki metali ciężkich stanowią źródło wolnych rodników, które odpowiedzialne są za powstawanie cywilizacyjnych chorób zwyrodnieniowych, m.in. raka. Poza w/w źródłem toksycznych metali są spaliny pojazdów mechanicznych, dym papierosowy, środki ochrony roślin, farby i lakiery, konserwanty znajdujące się w żywności. Niestety organizm człowieka nie dysponuje naturalnym mechanizmem umożliwiającym usuwanie szkodliwych cząsteczek metali, dlatego chelatacja spełnia tą brakującą, pożyteczną rolę.

Już po pierwszych kilku wlewach pacjenci poddani chelatacji obserwują korzystne zmiany w ich stanie zdrowia: ustąpienie szumu usznego, poprawę słuchu, wzroku i pamięci, większą sprawność seksualną, ładniejszą skórę i włosy.

Chelatacja jest metodą bezpieczną, w odróżnieniu od zabiegów chirurgicznych nie stanowi zagrożenia dla życia. Udany zabieg chirurgiczny daje efekt natychmiastowej poprawy samopoczucia pacjenta, ale niestety z upływem czasu efekt ten zanika. W przypadku chelatacji pozytywne objawy pojawiają się stopniowo i z opóźnieniem, pierwsze po tygodniu, pełne po 4-6 miesiącach, ale poprawa stanu zdrowia odczuwalna jest przez długie lata.

Badania przeprowadzone w Szwajcarii wykazały, że osoby stosujące chelatacje 20 razy rzadziej zapadają na choroby nowotworowe. W USA osoby, które miały przeprowadzone w przeszłości chelatacje wykazały znacznie mniejszą zapadalność na nowotwory : 3,5% w porównaniu z 17% dla osób bez chelatacji.

Dlatego w USA lekarze medycyny naturalnej szeroko zalecają chelatację jako metodę wspomagającą walkę z nowotworami.